Industrial Automation & Robotics , Robotik Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri, Poliüretan Sistemleri, ENDÜSTRİYEL Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri ,Met İleri Teknoloji Teknoloji CERN, İzmirli şirket CERN ihalesine kabul edildi, Görüntü İşleme, Kamera

METWAVE Endüstriyel Mikrodalga Sistemleri

 

Proje Detayı

QURU Mikrodalga Sistemleri

 

Patentli bir Ar-Ge projesi olan, aynı zamanda TÜBİTAK 1501 projesi olan QURU; Temperleme, Kurutma, Sterilizasyon, Pişirme veya Isıtma işlemleri için özel olarak tasarlanmış bir endüstriyel mikrodalga fırın sistemidir. Sistem; ürünün çekirdek sıcaklığını yükselterek, minimum pişirme sıcaklığına hızlı ve verimli bir şekilde ulaştırır. Bu da, ürünün dış kısmında daha az nemlenme, daha az ısınma olmasını sağlar, renk ve görüntü değişikliği olmadan ve verimi artırır. Verimin artırmasının yanı sıra envanter gereksinimini de azaltarak toplam üretim maliyetini düşürür. Bunlara ek olarak endüstriyel mikrodalga fırınımızın diğer gıda işleme yöntemlerine göre verimliliği oldukça yüksektir. Esnek ve programlanabilir kontrolü sayesinde istenilen şekilde reçeteler oluşturulabilir. MET’in sahip olduğu özel sensörler sayesinde ürünün bütün seyehati boyunca sıcaklık trendi izlenebilir.

Mikrodalga sadece gıda alanında değil; aperatif gıdalar, baharatlar, biyokütle, endüstriyel köpük, metalürji, elyaf kurutulması, orman ürünlerinin kurutulması, kömürün iyileştirilmesi, boyalar, mermer kurutma, deri kurutma, elyaf kurutma, kağıt kurutma ve karton üretiminde kurutma, seramik kurutma, viyol kurutma ve porselen kurutma gibi daha birçok alanda kullanılır.

Kolay temizlenebilmesi ve izlenebilmesi için sisteme belirli aralıklarla kapı konulmuştur. Mikrodalga fırın, gıdaya uygun paslanmaz çelikten oluşur. Girişinde ve çıkışında yer alan susturucular çevredeki çalışma alanına mikrodalga sızıntısı olmamasını ve sistemin mikrodalga enerjisini güvenilir biçimde vermesini sağlar. MET gerçekleştirdiği saha ölçümleri ile makine çevresindeki kaçak seviyesinin 5 mW/cm2’nin altında olduğunu garanti eder.

Yaptığımız her sistem müşteri tesislerine ve gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir:

• Yeni tesis kat planları ve açılımlarıyla uyumluluk

Fırına malzeme besleme müşteri ihtiyacına göre düzenlenebilir

• Tesislerin yerleşim yerleri için yerel elektrik dönüşümü

• Kanun ve ilgili kurallara uygun sistem

Dilimleyiciler, üfleyiciler, yıkayıcılar, kurutucular, karıştırıcılar ve konveyörler gibi özel hat eklemeleri

Sterilizasyon çalışmaları

 

Daha detaylı bilgi için;

 

www.mikrodalga.com.tr

 

 

Proje Bilgileri