Industrial Automation & Robotics , Robotik Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri, Poliüretan Sistemleri, ENDÜSTRİYEL Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri ,Met İleri Teknoloji Teknoloji CERN, İzmirli şirket CERN ihalesine kabul edildi, Görüntü İşleme, Kamera

METCELL Akıllı Televizyon Opencell Yerleştirme

 

Proje Detayı

METCELL akıllı Tv üretim robotları; televizyonun görüntüyü yaratan ve OLED UHD SUPER AMOLED gibi teknolojilerle üretilen televizyonun görüntüyü yaratan hücrelerini televizyon arka kabini içerisine görüntü işleme ile yüksek hassasiyetle yerleştirir. Gerçekleştirilen bu operasyon MET’in patentli çözümü özel gripper ile 32” ve 65” e kadar opencell üzerinde stres ve strain yaratmadan kalite problemlerini engelleyerek montaja izin verir. Opencelller servo tahrikli makaslı platformlar ile hücreye beslenir. Model bilgisi dahili barkod okuyucu ile okunur. ERP sistemi ile haberleşerek model bilgisi alınır. Bu sayede bütün operasyon dijital olarak kontrol edilmiş olunur ve hatalar önlenmiş olunur.

MET’in endüstri4.0 ürünü METSENSE yapay zeka desteği ile proses verilerini izleme kaydını tutma ve bu büyük veri üzerinden tahminsel hata önleme ve kestirimci bakım yapmaktadır. Bu sayede istasyonun toplam ekipman verimi (OEE) arttırılarak yatırımdan en yüksek fayda ve en kısa sürede geri ödemesi sağlanır. METSENSE’in yapay zeka destekli istatistiksel analiz algoritmaları veriyi en doğru şekilde anlamlandırarak doğru zamanda bakım yapılmasını sağlar. Makine öğrenmesi destekli bu sistem hücrelerin duruş süresini kısaltır ve ancak gerekli olduğunda bakım yapılmasının önünü açar. Bütün MET ürünleri METSENSE altyapısı hazır olarak üretilmektedir. Örneğin, kuvvet sensörü ile montaj robotik hücrelerimizle pozisyon ve yarı mamüllerin fotoğraf bilgileri ile hangi model ve hangi seri numaralı ürünün ne kadar kuvvet tork ve hangi pozisyonda montajının yapıldığının kaydını tutar. Bu büyük veri içerisinden akıllı analiz ile hatalı olabilcek ürünlerin önceden tahmin eder.

Proje Bilgileri