Industrial Automation & Robotics , Robotik Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri, Poliüretan Sistemleri, ENDÜSTRİYEL Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri ,Met İleri Teknoloji Teknoloji CERN, İzmirli şirket CERN ihalesine kabul edildi, Görüntü İşleme, Kamera

Depo Kontrol Sistemleri

Proje Detayı

                                                                                                                                                                       http://www.metltd.net/public/upload/editor/images/warehouse2.jpg

Entegre Tartı ve Sayma

MET depo sistemleri, otomatik tartı , görüntü işleme, ve otomatik ürün sayısı hesaplama imkanı veren yüksek teknolji ürünü haberleşme ve bilgisayar ve PLC entegrasyonlu  kontrol sistemlerdir. 

Üretim planlama, satın alma, üretim ve lojistik departmanlarının kabusu haline gelen, ürün sayma, yanlış ürün tanımlama, yan sanayiden eksik ürün gönderilmesi, yanlış sayım nedeniyle stok hatası, yanlış tanımlama nedeniyle stok hatası, üretim hatlarından ambara geri dönen yarı mamüllerin, benzer hatalardan dolayı yanlış stok bilgisine sahip olması, ya da ürünlerin hangi lokasyonda olduğunun bilinmemesi gibi birçok katastrofik problem MET depo takip sistemleri sayesinde çözüme kavuşmaktadır.

Bu benzersiz sistem ve süreç, yukarıdaki problemlerin çözümü için tasarlanmış olup, ürün bilgisi, gramaj, miktar ve benzeri  tüm ürün bilgileri MET in veri tabanında işlenir ve müşterinin ERP sistemi ile haberleşerek süreç devam ettirilir.

Proses ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Karlı yatırım yöntemlerinden biri, RFID depo yönetimi yazılımı ve barkod kullanarak deponun verimli bir şekilde işletilmesidir.

Depo kontrol sistemi (WCS) otomasyon fonksiyonlarını etkin bir şekilde yöneterek ve depo veya dağıtım operasyonlarını tüm yönleriyle kontrol ederek şirket verimliliği ve karlılık sağlar.

Doğru RFID envanter ve uygun veri toplama altyapısı (barkod ve RFID) ile, envanteri azaltmak, sipariş verme doğruluğunu geliştirmek, envanter doğruluğunu artırmak, nakliye hacmini azaltmak ve eksik gönderilen ürüne fazla para ödemeyi engellemek mümkündür.

Fiziksel envanteri doğrulumasının  yanısıra, raporlama ve değerleme gibi yönetim özelliklerine imkan verir.

Raporlama ve barkod içeren, depo işlemleri için temel fonksiyonları sağlar. Sisteme entegre edilen bir  IP kamera ile gelen veya giden ürünlerin fotoğrafı çekilerek sisteme  giren ürünlerin tanımlaması ve doğrulaması otomatik veya manuel olarak yapılabilmektedir.

Depo kontrolü süreci, esnek ve modüler yapısı ve güvenilir hardware ile müşteri taleplerine göre uygun hale getirilebilmekte ilave fonksiyon taleplerini karşılayabilmektedir. 

MET depo otomasyonu, anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Dahili tartı, sayma ve görüntü işleme sistemi doğrudan ERP sistemine entegre edilmektedir. 

                                                                                                                                                                    

Proje Bilgileri