Industrial Automation & Robotics , Robotik Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri, Poliüretan Sistemleri, ENDÜSTRİYEL Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri ,Met İleri Teknoloji Teknoloji CERN, İzmirli şirket CERN ihalesine kabul edildi, Görüntü İşleme, Kamera

Buzdolabı İç Gövde Plastiği Trim Kalıbı

 

Proje Detayı

Buzdolabı iç gövde plastiklerinde su kanalı, lamba deliği, hava kanalı ve benzeri unsurları yüksek tekrarlama hassasiyetinde delen PLC kontrollü akıllı kalıplardır.

Günümüzün artan enerji verimliliği isteği nedeniyle her yıl çok daha az enerji tüketen yeni ürünler tasarımlanmakta, bu ürünler ise giderek daha komplike ve hassas yapılara sahip olmaktadır.

Bu hassasiyet gereksinimleri, buzdolabı üretiminde çok önemli yer tutan buzdolabı gövdesi iç plastiğinin üretim sürecinin daha kontrollü ve güvenilir olmasını gerektirmektedir.

MET tasarımı olan bu akıllı kalıplar ve presler, değişik ölçülere sahip  birden fazla ürünün, aynı kalıbın kullanımına olanak sağlayarak üretilmesini ve model değişim zamanlarının daikalar içerisinde, aynı üründeki versiyon değişimlerinin ise saniyeler içerisinde yapılmasına olanak vermektedir.

Çok yüksek ölçüsel hassasiyete sahip olan bu kalıplar, aynı zamanda çok yüksek tekrarlanabilir ölçüsel stabiliteye ( Cpk ) sahip olmasıyla  ve güvenilir bir üretim sürecinin vazgeçilmez unsurları olmaktadırlar.

Bununla birlikte , benzersiz otomatik ve kontrollü çapak boşaltma ve kesme sistemleri sayesinde uzun çalışma periyodları boyunca  arıza yapmadan ve  ve bakım gerektirmeden çalışabilmektedir.

Kalıplarda kullanılan yüksek kaliteli Alüminyum gövdeli hidrolik silindirler, kompakt yapıları ve manyetik entegre sensörleri sayesinde standart ve raf malı yedek parçaları ile ( Japon malı SMC hidrolik ve pnömatik sistemler) bakım personelinin daha planlanabilir ve güvenilir bakım planları yapmasına olanak vermektedir.

Bu kalıplar ve preslerde kullanılan MET yazılımı ve kaliteli donanım sayesinde , kalıp ve presler oluşan arıza veya durum eksikliklerini OP panel aracılığı ile kullanıcıya bildirerek gereksiz yere duruş yaşanması ve bakım personelinin meşgul edilmesini engellemektedir.

Proje Bilgileri