Industrial Automation & Robotics , Robotik Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri, Poliüretan Sistemleri, ENDÜSTRİYEL Otomasyon, Kaçak Test Sistemleri ,Met İleri Teknoloji Teknoloji CERN, İzmirli şirket CERN ihalesine kabul edildi, Görüntü İşleme, Kamera

MET İleri Teknoloji Sistemleri CERN İhalesine Kabul Edilmesiyle Ulusal Basına Haber Oldu

Yeni Asır Murat Merdin - Oğuz Deniz Merdin Röportaj

http://www.yeniasir.com.tr/yasam/2016/09/04/big-bangi-izmir-baslatacak

İzmir'de genç yaşta kendi şirketlerini kuran 3 girişimci, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'in açtığı ihaleye girmeye hak kazandı. 3 yıl içinde dünya devleriyle partner şirket haline geldiklerini ifade eden Met İleri Teknoloji Firması Genel Müdürü Murat Merdin, "CERN'de gerçekleşecek Big Bang'in (Büyük Patlama) cihazını hareket ettirecek sistemin ihalesine girdik" dedi. 25 yaşında kendi şirketlerini kuran elektrik-elektronik mühendisi Murat Merdin, Oğuz Merdin ve Doğukan Bayır, başarılarıyla kısa sürede dünyanın dikkatini çekti. 3 yılda dünya devleriyle partner şirket haline gelen firma, son olarak Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'in ihalesine teklif verdi. Başarılarını Yeni Asır'a anlatan gençler, Türkiye'nin ilerlemesinin teknoloji üretimi ile gerçekleşeceğini vurgulayarak "Özellikle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ve TÜBİTAK'ın destekleri bizleri önemli ölçüde bir yerlere getirdi. Ancak, bizler partner firmalarımızla varolabiliyoruz. Kendi fabrikamızı kurmak ve yüzde 100 yerli üretim yapabilmek için daha fazla desteğe ihtiyacımız var."

 

1. Habertürk

http://www.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/1289338-izmirli-teknoloji-sirketi-cern-ihalesine-kabul-edildi

Bölgeden yapılan açıklamada, Makine Mühendisliği Bölümü'nde doktora eğitimi devam eden Murat Merdin ile yüksek lisans öğrencileri Oğuz Deniz Merdin ve Doğukan Bayır tarafından kurulan MET İleri Teknoloji firmasının, Türkiye’nin de üyesi olduğu, Büyük Çarpışma Deneyi çalışmasını yürüten CERN'in açtığı ihaleye teklif verdiği belirtildi.

 

 

2. Sabah

http://www.sabah.com.tr/egeli/2016/08/30/izmirli-sirkete-cernden-kabul

 

 

             li şirkete CERN’den kabul

 

3. Fortune Türkiye

http://www.fortuneturkey.com/izmirli-sirket-cern-ihalesine-kabul-edildi-37991

İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde kurulu bir şirketin Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi'nin (CERN) açtığı ihaleye kabul edildiği bildirildi.

 

4. Enerji Enstitusu

http://enerjienstitusu.com/2016/08/29/doktora-yuksek-lisans-ogrencilerinin-kurdugu-izmirli-sirket-cern-ihalesine-kabul-edildi/

Doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin kurduğu İzmirli şirket CERN ihalesine kabul edildi